Raport: czy coraz częściej udostępniamy treści na Facebooku?

Facebook stał się wyznacznikiem naszych czasów – w końcu jest nieodzownym elementem codzienności wielu z nas. Nic więc dziwnego, że firmy nieustannie analizują aktywność użytkowników i badają tendencje panujące na portalu. Tym razem firma Rival IQ przebadała ponad 9 tysięcy kont na Facebooku skupiając się na najczęstszych interakcjach – szczególnie polubieniach, komentarzach i udostępnieniach. Które z nich okazały się najbardziej powszechne? #wiemyjak

Tendencja wzrostowa udostępnień

Analizie zostało poddanych w przybliżeniu 11 miliardów działań na Facebooku z 2015 roku i okazało się, że wśród trzech popularnych interakcji tendencja wzrostowa utrzymuje się w przypadku udostępnień, natomiast już od dawna najbardziej popularne są polubienia. Skąd wziął się taki wzrost?

wykres2

Według specjalistów, znaczenie ma polityka Facebooka i podejmowane różnorodnych działań mających na celu zapobieganie pojawieniu się spamu. Mark Zuckerberg stara się systematycznie zwalczać spam, a te działania zostały zintensyfikowane od 2014 roku. Dzięki temu treści w News Feedzie są bardziej wartościowe, co skłania użytkowników do dzielenia się nimi. Dodatkowo użytkownicy widzą sporo plusów w udostępnianiu wartościowych treści – zauważają, że takie działanie wpływa na ich popularność i sprawia, że stają się zauważeni. Dlatego też upatrują w udostępnieniach istotną korzyść dla siebie. Wzrost udostępnień został również zanotowany w momencie pojawienia się nowych funkcji na Messengerze.

Polubienia ciągle na czasie

Interesujące okazują się też dane dotyczące polubień – są one najczęstszą interakcją i zdecydowanie wyróżniają się na tle innych. Polubienia zresztą od zawsze kojarzone były z Facebookiem oraz są łatwą i szybką interakcją, która bardzo spodobała się użytkownikom. Ich ilość jednak znacząco się zmniejszała w zeszłym roku i na wykresie krzywe mają tendencje spadkowe – zupełnie odwrotnie, niż w przypadku udostępnień, które zdecydowanie poszły w górę.

wykres

Jak myślicie, jak będą kształtowały się te zależności w przyszłości?

Komentarze

Dodaj komentarz

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak