PraSEOwka #4

Listopad był niezwykle spokojnym miesiącem jeżeli przyjrzymy się wydarzeniom w branży SEO. Nie oznacza to jednak, że nie działo się nic ciekawego! Najwięcej zmian pojawiło się w niezastąpionym Google Search Console. Zapraszamy do lektury!

Oto skrót najważniejszych informacji, z którymi warto rozpocząć grudzień. #wiemyjak

praSEOwka-listopad

Google, a czas wczytywania strony

Nie musimy nikogo przekonywać, że prędkość wczytywania strony ma ogromny wpływ na pozycję w Google. Witryna powinna ładować się możliwe jak najszybciej, natomiast lepiej nie przekraczać 5 sekund – może prowadzić to do nawet 40% spadku konwersji! Aby usprawnić użytkownikom korzystanie z wyszukiwarki, Google planuje wprowadzić komunikat, który informowałby o stanie ładowania strony:

praSEOwka 4 screen 1Źródło: Chromium blog

Zmiany mają dotyczyć również paska wczytywania. Dla szybszych stron ma on mieć kolor zielony, sugerując, że na wynik nie musimy długo czekać:

praSEOwka 4 screen 2Źródło: Chromium blog

W ten sposób Google poniekąd nagrodzi strony z krótkim czasem wczytywania, które już na tym etapie będą bardziej przyjazne dla użytkownika.

Decyzja o zmianach mogła zostać podyktowana danymi z tego roku, które wskazują m.in. na ogromny spadek szybko ładujących się stron mobilnych. A co Wy sądzicie o pomyśle Google?

Zmiany w GSC

Prasówka SEO nie może obejść się bez omówienia zmian i aktualizacji Google Search Console. W tym miesiącu pojawiły się kolejne opcje usprawniające pracę z tym narzędziem.

Wiadomości

praSEOwka 4 screen 3Źródło: Google

Ułatwiono dostęp do wiadomości. Od teraz, po kliknięciu w ikonę dzwonka, wyświetlają się w oknie, nie przerywając tym samym pracy nad raportami. Dodatkowo będzie można je kategoryzować m.in. według tych wytycznych:

  • Mobile Usability
  • Performance
  • Coverage
  • Breadcrumbs
  • Datasets
  • Unparsable Structured Data
  • Products

Wiadomości sprzed aktualizacji znajdziecie w sekcji “Legacy tools & reports”.

Speed raport

Google oddaje nam do użytku nowy raport, dzięki któremu będziemy w stanie monitorować szybkość serwisów. Opcja ta będzie dostępna dla urządzeń mobilnych oraz komputerów. GSC oznaczy strony kolorami, odpowiadającymi kolejno szybkiemu, średniemu i powolnemu ładowaniu. Ma to pomóc w optymalizacji elementów strony, które mogą negatywnie wpływać na czas wczytywania.

praSEOwka 4 screen 4Źródło: Google

Nowa wtyczka do WordPress

Google udostępniło użytkownikom WordPress nową wtyczkę – Site Kit. Dzięki niej z poziomu kokpitu będzie można analizować dane z Google Search Console, Google Analytics, PageSpeed Insights oraz AdSense.

praSEOwka 4 screen 5Źródło: sitekit.withgoogle

Więcej informacji jak można wykorzystać Site Kit znajdziecie na tej stronie. A pobrać możecie ją tutaj.

Do usłyszenia za miesiąc! :)

#wiemyjak

Ocena artykułu:
5/5 (5)

Komentarze

Dodaj komentarz

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak