W poszukiwaniu miłości… Randka z algorytmem wyszukiwarki

Najdziwniejsze w miłości od pierwszego wejrzenia: że zdarza się ludziom, którzy widywali się codziennie od lat” [Jean Anouilh]. Odwoływanie się do miłości kiedy mówimy o SEO, może wydawać się niektórym dziwne, ale ten cytat doskonale obrazuje zachowania algorytmu wyszukiwarki. To one codziennie przeszukują internet i sprawdzają strony internetowe. Jednak potrzeba dobrze przemyślanej optymalizacji, żeby wyświetlić je wysoko w wynikach wyszukiwania…

Przenieśmy się na chwilę w techniczny świat internetu. Świat, który zamieszkują tysiące stron internetowych i algorytmy wyszukiwarek.

Misja: znalezienie strony idealnej

Wyszukiwarek jest algorytmem. Odkąd tylko pamięta, w jego rodzinie przykładano dużą wagę do znalezienia odpowiedniej strony internetowej. I chociaż standardy się zmieniały (dla jego dziadka najważniejsze było bogactwo treści na stronie), tak poczucie odpowiedzialności względem rodziny pozostawało niezmienne.

Chcąc pomóc, rodzina Wyszukiwarka przygotowała całą listę rzeczy, którymi powinien kierować się przy wyborze idealnej strony!

Wg rodziny Wyszukiwarka idealna strona powinna:

 • być uporządkowana, z przemyślaną strukturą witryny,
 • być przyjazna dla użytkowników, którzy ją odwiedzają,
 • być zoptymalizowana,
 • umieć dostosować się do sytuacji i wyświetlać się równie dobrze na mobile i desktop,
 • prezentować swoją mądrość, dzięki wysokiej jakości i unikalnej treści,
 • mieć wartościowe grono znajomych, do których linkuje i którzy linkują do niej…

A to tylko najważniejsze punkty z listy!

Wyszukiwarek szuka więc swojej idealnej strony i miłości w czeluściach internetu. Przeszukuje go niczym zwiadowca, odczytując kody i zastanawia się, czy kiedyś wreszcie trafi na tę idealną, odpowiadającą jego sercu.

Pozwól algorytmowi wyszukiwarki pokochać Twoją stronę!

Wyszukiwarek wie, że poszukiwanie idealnej strony może zająć wiele czasu. Postanowił więc poradzić się dobrych ludzi. Niestety każdy radzi szukać mu czegoś innego! Od ilości słów, które dostaje codziennie, ma coraz większe wątpliwości. Jak ma znaleźć idealne dopasowanie?

Pewnego dnia usłyszał o Stronce mieszkającej w krainie Pozycjonowania i SEO. Może to właśnie tam powinien szukać? Czy wyprawa do tej krainy zagwarantuje mu spotkanie idealnej strony? A co jeśli to on się nie spodoba Stronce?

Wyszukiwarek mimo wielu wątpliwości postanowił zaryzykować. Znalazł stronę, o której słyszał wcześniej! Dzięki mieszkaniu w tej krainie ta Stronka wie, że optymalizacja SEO jest ważna i zna zasady pozycjonowania stron.

Kiedy Wyszukiwarek zobaczył Stronkę po raz pierwszy – oniemiał! Tak, to jest ta idealna, najlepsza dla niego!

A Stronka doceniła wytrwałość Wyszukiwarka i zgodziła się pójść z nim na randkę. :)

NOWE strategie SEO dla wymagających marek

I jeszcze raz odwołując się do miłości: “Aby miłość trwała przez całe życie, trzeba ją pielęgnować starannie jak ogród” [Henry Bordeaux]. Kiedy pozwolisz już algorytmowi wyszukiwarki pokochać swoją stronę, musisz pamiętać, że praca nad SEO się nie kończy. To ciągły proces, dlatego warto działać według precyzyjnie zaplanowanych i dostosowanych do potrzeb Twojego biznesu strategii.

Sprawdź, co możemy zaproponować Twojej marce.

Z chęcią wykorzystamy naszą wiedzę i doświadczenie.
Wybierz NOWE strategie SEO!

#wiemyjak

Przejdź do komentarzy
Ocena artykułu:
4.4/5 (16)

Komentarze

Dodaj komentarz

 1. Aneta Boritzka pisze:

  Piękna metafora: “Aby miłość trwała przez całe życie, trzeba ją pielęgnować starannie jak ogród” SEO <3. Dokładnie tak cały czas trzeba dbać, by algorytmy wciąż nas kochały :)

 2. Tymoteusz pisze:

  SEO się nie kończy i nie kończy, ale no macie rację, można się w tym zakochać :D

 3. Gość pisze:

  Pozwole sobie zacytować ” Kiedy pozwolisz już algorytmowi wyszukiwarki pokochać swoją stronę, musisz pamiętać, że praca nad SEO się nie kończy” No to jest dobre :D No nie, nie kończy się niestety. Działania SEO muszę pratycznie być cały czas.

 4. Mateusz pisze:

  Przecudowne zobrazowanie naszej codziennej „walki o pozycje” :) Świetna sprawa.

 5. RS pisze:

  Heh miał ktoś flow :) Całkiem udane :)

 6. Paula pisze:

  Uczucia bywają i w SEO;) I oby jak najdłużej trwały ;)