Wszyscy mamy Supermoce – czyli kilka słów o integracji w EACTIVE

Czas tak szybko płynie, że nim się spostrzegliśmy, minęło kilka długich tygodni naszej pracy zdalnej. Dla zespołu, który na co dzień stawia na wysokiej jakości komunikację, a także dba o relacje i dobrą atmosferę, rozłąka okazała się nie lada wyzwaniem.

zarząd-supermoce

Od samego początku izolacji większość działów zdzwaniała się ze sobą codziennie, oferując wzajemne wsparcie w wykonywanych zadaniach, omawiając bieżące tematy i ustalając plany działań. Okazało się jednak, że fizyczny brak siebie nawzajem sprawił, że przede wszystkim skupiliśmy się na pracy i na tym, by jak najlepiej wykonywać nasze obowiązki. Nietrudno się domyślić, że z dnia na dzień robiło nam się coraz trudniej, a zapał towarzyszący zwykle wykonywaniu pracy zaczynał przygasać.

new-business-supermoce

Z tego powodu zostały zorganizowane wewnątrzdziałowe integracje. Tak, byśmy przypomnieli sobie, ile wzajemnie dla siebie znaczymy oraz jaką siłę i energię każdy z nas wnosi do swojego zespołu. W jedno majowe popołudnie skończyliśmy pracę godzinę wcześniej. O 15:00 każdy dział połączył się ze sobą, by spędzić ze sobą więcej czasu na odległość. Z uwagi na to, że zależało nam na skupieniu uwagi na pozytywnych aspektach aktualnej sytuacji, wszystkie działy dostały do wykonania zadanie. Tematem przewodnim spotkań miały być nasze “supermoce”.  Czyli wszystko to, co wnosimy do zespołów, wszystko co sprawia, że w zmienionych warunkach udaje nam się tak dobrze realizować swoje obowiązki, ale również wspierać się wzajemnie i podnosić na duchu. Wspólne rozważania miały zakończyć się wybranym przez zespół udokumentowaniem wykonanego zadania tak, by w trudniejszych chwilach można było sobie o nich swobodnie przypomnieć.

performance-supermoce

W integracji wzięły udział wszystkie działy (nawet Zarząd), a z zebranych materiałów udało się stworzyć filmik na nasze potrzeby. Okazało się, że cały zespół jest na tyle kreatywny, że w sposobach uwiecznienia znalazły się między innymi: wspólne zdjęcia z kamery, własnoręczne selfie, a nawet filmy i komiksy. Z niektórymi z nich możecie zapoznać się w tym wpisie.

link-buliding-supermoce

Czas spędzony wspólnie okazał się czasem bardzo ważnym dla wszystkich. Pozwolił nie tylko doładować zapasy energii na jakiś czas, ale przede wszystkim wzajemnie się docenić i powiedzieć sobie miłe słowo.

Przejdź do komentarzy
Ocena artykułu:
4.8/5 (16)

Komentarze

Dodaj komentarz