x

ZAMÓW bezpłatną WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak

Buduj świadomości marki z wykorzystaniem sieci reklamowej Google

Budowanie świadomości marki obecnie nie jest proste, jednak wdrażając odpowiednie działania można już po pewnym czasie obserwować pierwsze pozytywne efekty. Kluczem do sukcesu jest też odpowiednia promocja biznesu – jednym ze sposobów może być sieć reklamowa Google i wyświetlanie w niej reklam displayowych, co przeznaczone jest głównie dla przedsiębiorców którym zależy właśnie na budowaniu świadomości marki.

budowanie świadomości marki

Masz produkt, który zostawia konkurencję daleko w tyle? Super! Nie oznacza to jednak, że możesz siedzieć wygodnie w fotelu i palić najdroższe kubańskie cygara. Pamiętaj, nic się samo nie sprzeda. W czasach, gdy trzeba walczyć o klienta, przekonując go do słuszności wyboru, określenie „bezkonkurencyjny” nie istnieje. Jeśli chcesz osiągnąć sukces, a doskonale wiem, że chcesz (bo kto wchodziłby na rynek bez planu podbicia świata?), musisz zadbać o markę. Kropka. Nie wiesz od czego zacząć? Zacznij budować świadomość marki i pamiętaj, by przekaz był spójny i przemyślany, kierowany do określonej grupy docelowej. Dziś chcę Ci pokazać, jak sieć reklamowa Google pomoże Ci w realizacji tego procesu.

Zastanów się kiedy znane marki docierają do Ciebie ze swoim przekazem. Czy robią to gdy oglądasz telewizję, grasz w gry bądź komunikujesz się ze znajomymi? Jasne. Każdy moment jest dobry, by zwiększać świadomość marki. Grunt, by wizerunek, nad którym pracujesz, był pozytywny, pozostawiał dobre wrażenie. Przede wszystkim jednak, by trafiał do kogo trzeba i wtedy kiedy trzeba. Sieć reklamowa Google, której dziś się przyjrzymy, pozwala docierać do potencjalnych klientów w odpowiednim miejscu i czasie, co pozwala na budowanie świadomości marki. A o to przecież chodzi. #wiemyjak

Sieć reklamowa Google czyli odkryj moc reklam displayowych

Google oferuje Ci możliwość skorzystania z dwóch sieci – wyszukiwania i reklamowej. Ta pierwsza to głównie komunikaty tekstowe. Sieć reklamowa oferuje dużo więcej. Dzięki niej będziesz mógł stworzyć przekaz nie tylko tekstowy. Do dyspozycji dostaniesz atrakcyjniejszą, łatwiej przyswajalną formę – kolorowe reklamy graficzne oraz filmy czy animacje, czyli reklamy multimedialne. Reklamy bazujące na obrazie to dużo lepszy wybór niż tekstowe, szczególnie wtedy, gdy chodzi o budowanie świadomości marki. Operując atrakcyjną dla oka grafiką czy filmem dużo łatwiej stworzysz więź emocjonalną, zbudujesz historię, która pozostanie w pamięci odbiorcy na długi czas.

W jaki sposób sieć reklamowa Google buduje świadomość marki?

Jeśli wystartujesz z kampanią w sieci reklamowej Google, której głównym celem będzie budowanie świadomości marki, możesz spodziewać się wielu korzyści. Forma ta pomoże Ci:

  • zwiększyć liczbę pozytywnych skojarzeń odbiorcy z marką,
  • poprawić przywiązanie do marki dzięki dotarciu do konkretnej grupy docelowej,
  • zintensyfikować kontakty klientów z marką,
  • zachęcić klientów do poszukiwania marki i oferowanych przez nią produktów.

Jak budować świadomość marki przez sieć reklamową Google?

Jak już wiesz, budowanie świadomości marki to przemyślany proces kierowany do konkretnej grupy docelowej. Narzędzie wykorzystywane w jego trakcie nie mogą być dobrane przypadkowo, muszą prowadzić do określonego celu. Wystrzegaj się działania „po omacku”. Sieć reklamowa Google pozwoli Ci kierować kampanię na konkretne miejsca docelowe. Działać tam, gdzie bywają Twoi odbiorcy docelowi.

Sporą zaletą sieci reklamowej Google są różne formaty reklam. Jak wspomniałem wyżej, do wybranej grupy docelowej będziesz mógł dotrzeć nie tylko słowem pisanym, ale również obrazem, który w dzisiejszych czasach jest dużo bardziej „chwytliwy”. A gdy już wybierzesz witryny, które pomogą Ci pokazać swoją markę, będziesz mógł posłużyć się strategią określania stawek CPM. W ten sposób ustalisz stawki na podstawie celów skuteczności wyznaczonych dla prowadzonej kampanii.

Jak sprawdzić skuteczność kampanii budującej świadomość marki?

Zasięg, częstotliwość, zaangażowanie i wyświetlenia – te cztery wartości są dla Ciebie najważniejsze, na nich powinieneś się skupić, gdy przejdziesz do etapu mierzenia świadomości marki. Zasięg przedstawi Ci konkretne dane odnośnie liczby użytkowników, do których dotarła Twoja reklama. Częstotliwość określi średnią liczbę wyświetleń reklamy konkretnemu użytkownikowi w jakimś czasie. Wyświetlenia, które zapewne śledzisz również w innych kampaniach, odpowiedzą Ci na pytanie, ilu klientów zobaczyło Twoją reklamę. Na koniec zostawiłem najistotniejszą z punktu sprzedażowego wartość – zaangażowanie klientów. Zbadasz je poprzez mierzenie konwersji, czyli wykonania zaplanowanych dla użytkownika działań.

#wiemyjak prowadzić kampanie reklamowe

x

ZAMÓW bezpłatną WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak

Publikacja wpisu: 29/01/2016 oraz aktualizacja: 19/01/2017

Szukasz rozwiązań marketingowych dla Twojego biznesu?

Nasi eksperci przygotują najlepszą strategię i pomogą zwiększyć Twoją sprzedaż.

Napisz do nas

Komentarze

Dodaj komentarz

  1. mariusz pisze:

    Trzeba pamiętać, że budowanie świadomości marki to nie tylko reklamy google, ale wiele różnych działań, ich kompleksowość wpływa na pozytywne postrzeganie marki. Mam na myśli m.in. odpowiednią nazwę i logo, przekaz, jakość i wiarygodność, a także wdrażanie różnych form promocji w sieci.