x

ZAMÓW bezpłatną WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak

Responsywna strona internetowa czyli jaka?

W dobie, gdy jeden klient korzysta z wielu urządzeń do przeglądania Internetu – robi to zarówno na komputerze stacjonarnym, przenośnym oraz telefonie i tablecie, warto aby nasza strona internetowa dostosowywała się automatycznie do wymogów każdego z tych urządzeń. Takie właściwości ma strona responsywna. Najprościej można opisać ją właśnie jako stronę, która automatycznie dostosowuje się do rozdzielczości konkretnego urządzenia. Dzięki temu nie trzeba tworzyć osobnej wersji strony dla komputerów i urządzeń mobilnych, w tym również coraz popularniejszych czytników e-booków.

Dlaczego warto zadbać o to, by strona była responsywna?

Responsywna strona internetowa to przede wszystkim wygoda dla użytkowników Internetu. Takie rozwiązanie daje im możliwość pełnego wykorzystania możliwości każdego z urządzeń, z których korzystają na co dzień. Co istotne, responsywna strona www dostosowuje się nie tylko do urządzenia, ale i przeglądarki, z jakiej się korzysta – informacje o urządzeniu i przeglądarce są pobierane przez system, dzięki czemu strona automatycznie dostosowuje elementy niezbędne do funkcjonowania oraz te dodatkowe, takie jak grafika czy rodzaj czcionki. Dopasowywana jest też wielkość poszczególnych elementów. Sprawia to, że strona internetowa wyświetla się tak samo dobrze na urządzeniach z przeglądarką Chrome, Safari, Opera, Firefox czy Internet Explorer przy różnej rozdzielczości ekranu.

Przy tego typu stronach elementy, które są klikane na komputerze zamieniane są w elementy dotykowe dla urządzeń mobilnych. Oznacza to zmianę wielkości konkretnego punktu na stronie. Wersja na urządzenia mobilne często posiada też mniej grafik i elementów ozdobnych, tak żeby osoba korzystająca ze strony bez problemu i w krótkim czasie mogła znaleźć interesujące ją informacje.

Responsywna strona www to także duża korzyść dla właściciela serwisu. Jak to już zostało wcześniej wspomniane jest to rozwiązanie eliminujące konieczność tworzenia kilku wersji strony, dla różnych przeglądarek czy typów urządzeń. Pozwala to zaoszczędzić sporo pieniędzy, które można przeznaczyć np. na promocję lub rozwój firmy.

Warto pamiętać, że osoby surfujące po Internecie na urządzeniach mobilnych chętniej powrócą na stronę w pełni zoptymalizowaną do telefonu czy tabletu niż na tą, która nie jest stroną responsywną. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim dlatego, że korzystanie ze strony responsywnej jest o wiele wygodniejsze niż z klasycznej wersji strony internetowej, bez żadnych zmian.

Jak stworzyć responsywną stronę www?

Strona responsywna jest tworzona poprzez sprecyzowanie, jakie elementy mają się ładować dla poszczególnych rozdzielczości. Przykładowo wpisując wyrażenie @media screen and (min-width:800px) and (max-width:1280px) zaznaczymy, że dane elementy będą wyświetlane jedynie dla ekranów o szerokości ekranu, która mieści się między 800 a 1280 px. Wskazane elementy będą pomijane przy innych wymiarach.

Do tworzenia stron responsywnych warto wykorzystać specjalne aplikacje, które znacznie ułatwiają pracę. Dzięki nim można np. pobrać gotowe pliki typu .js czy .css, a później dołączyć je do strony internetowej. Na plikach tych można bazować przy tworzeniu własnych szablonów responsywnych. Takie działanie jest o wiele sprawniejsze niż tworzenie nowego szablonu od podstaw. Wybierając aplikację do tworzenia stron responsywnych najlepiej postawić na taką, która jest napisana przejrzyście i daje możliwość edycji źródła, a co za tym idzie dostosowania w pełni do indywidualnych potrzeb. Bardzo często, dobre aplikacje udostępniane są za darmo, co ma duże znaczenie dla osób zamawiających stronę.

Responsywne strony internetowe w dzisiejszych czasach stają się powoli koniecznością, gdyż urządzenia, na których korzystamy z Internetu są bardzo różnorodne. W zawiązku z tym warto zapoznać się bliżej z zasadami ich funkcjonowania i tworzyć je na potrzeby własnej działalności. Wówczas będziemy odbierani jako prawdziwi profesjonaliści ceniący sobie czas i uwagę potencjalnych klientów.

 

Poznaj naszą autorską ofertę na pozycjonowanie (SEO) KOP = stabilne pozycje i dowiedz się jakie korzyści dają stabilne pozycje w wyszukiwarce.

Szukasz rozwiązań marketingowych dla Twojego biznesu?

Nasi eksperci przygotują najlepszą strategię i pomogą zwiększyć Twoją sprzedaż.

Napisz do nas

Komentarze

Dodaj komentarz