Jak dodać stronę do Google?

Stworzenie witryny internetowej rozpoczyna się od pomysłu, o czym taka witryna będzie i jak będzie wyglądała. Następnie należy zaprogramować stronę internetową bądź można skorzystać z darmowych platform oferujących gotowe szablony. Publikacja treści to kolejny etap, jaki będziemy realizować, podejmując się tworzenia własnej strony internetowej. Kiedy strona działa już w sieci, konieczne staje się pozyskanie użytkowników, którzy będą czytali zamieszczone na stronie artykuły, dokonywali zakupów czy komentowali kontrowersyjne wydarzenia, w zależności od tematyki prowadzonego przez nas serwisu. W sieci powstaje bardzo dużo stron internetowych, a każda z nich walczy, aby się wybić. By możliwe było odnalezienie naszej strony za pomocą wyszukiwarki Google, należy taką stronę „dodać do Google”. Jak dodać stronę do Google’a? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Dodanie strony do Google – trzy metody

Dodawanie strony do Google to wbrew niektórym przekonaniom proces bardzo prosty. Istnieją trzy metody, które pozwalają na dodanie nowo powstałej strony do Google’a. W zależności od potrzeb możesz wybrać jedną z nich. Pamiętaj, że im wyżej ukazywać będzie się twoja strona w wynikach wyszukiwania pod hasło kluczowe, tym większa będzie możliwość pozyskania użytkowników dla twojej strony. A tym samym  możliwość zwiększenia twoich obrotów, jeśli prowadzisz sklep internetowy, czy czytelników twojego bloga.

Jak dodać stronę do Google

Metoda pierwsza – nic nie rób i czekaj

Możesz wyłącznie udostępnić swoją stronę internetową, a następnie cierpliwie czekać, aż roboty Google’a ją odkryją i zaindeksują. Oczywiście jest to najmniej efektywna metoda, gdyż tak naprawdę zdajesz się na łaskę komputerowych algorytmów, którym wyszukanie twojej strony internetowej może zająć przeciętnie 30 dni. W tym czasie, korzystając z poniższych dwóch metod, mógłbyś już o wiele szybciej dodać stronę do Google i zacząć zdobywać internautów, do których mógłbyś już trafić z publikowanymi treściami.

Jak to się dzieje, że roboty same znajdują i dodają nowe strony do Google? Programiści pracujący w tej firmie starają się, aby co 30 dni przeszukiwane były serwery DNS w celu poszukiwania nowych domen. Google udostępnia te domeny za pośrednictwem swojej usługi Google Public DNS. Uwaga: ta usługa jest wyłączona na terenie Turcji.

Metoda druga – zamieść link w sieci

Kolejnym sposobem na dodawanie strony do Google jest umieszczenie linka do niej w internecie. Link możesz umieścić na forum, blogu, portalu społecznościowym czy w katalogu. Roboty przeszukują całą sieć. Dokonują indeksacji napotkanych linków do witryn i zbierają o nich informacje. Kiedy taki robot natrafi na twój link, to od razu twoja strona zostanie dodana do Google.

Link do nowo powstałej strony można zamieścić w znanych katalogach www, które są dość często przeszukiwane przez roboty. Oczywiście link można zamieścić nie w jednym, ale w kilku miejscach, dzięki czemu zwiększymy prawdopodobieństwo na odnalezienie naszego linku przez roboty i dodanie strony do Google.

Metoda trzecia – wypełnij formularz

Możesz także sam bezpośrednio zwrócić się do  zespołu Google o dodanie twojej strony do wyszukiwarki. Wystarczy, że wypełnisz prosty formularz, który dostępny jest pod adresem internetowym: www.google.com/webmasters/tools/submit-url. Formularz dostępny jest w narzędziach Search Control i skorzystać z niego może każdy użytkownik, posiadający konto Google – czyli na przykład użytkownicy Gmail’a. Skorzystanie z formularza do dodania strony do Google jest bardzo skuteczne, kiedy otwieramy serwis zawierający dużą liczbę podstron. Sami możemy wtedy zadbać, aby roboty zaindeksowały wszystkie nasze podstrony.

Jak dodać stronę do Google najszybciej?

Teraz już wiesz jak dodać stronę do Google. Jednak czy dodanie strony do Google w każdej sytuacji jest równie skuteczne? Nie ma żadnych wątpliwości, że najmniej efektywną metodą dodawania strony do Google jest metoda numer 1, polegająca na czekaniu, aż roboty same zaindeksują naszą stronę. Nie wychodzimy z inicjatywą, więc nie mamy też wpływu, w jakim czasie strona zostanie dodana do wyszukiwarki.

Nie ma zatem wątpliwości, że jeśli zależy nam na czasie lepiej jest samemu podjąć inicjatywę i zgłosić naszą stronę przez dostępny formularz. Ewentualnie zdecydować się na zostawienie śladu, który nakieruje Google na naszą stronę.

Zawsze możemy połączyć wysiłki i skorzystać z metody 2 i 3, dzięki czemu nasza strona szybko zostanie dodana do wyszukiwarki Google. Strategia budowania linków ma jeszcze jedną przewagę – umieszczając link na stronie już na tym etapie możemy dotrzeć do odbiorcy.

#wiemyjak prowadzić skuteczną strategię SEO i SXO
POZNAJ naszą ofertę na POZYCJONOWANIE

Przejdź do komentarzy

Komentarze

Dodaj komentarz