Pomożemy Ci SZYBKO zdobyć klientów! SPRAWDŹ

Kto korzysta z wyszukiwarki głosowej Google?

Głosowa wyszukiwarka Google to idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy nie możemy pisać, spieszymy się albo wyszukiwane hasło jest długie i trudne do wpisania. Nawet gdy piszemy bardzo szybko to i tak szybciej możemy wypowiedzieć wpisywana frazę.

Czy korzystamy z udogodnień Google?

Google przygotowując swoją wyszukiwarkę głosową zrobiło ogromny krok w stronę użytkowników. Korzystając z Google Voice Search można wyszukiwać haseł szybciej, ominąć problem skomplikowanej pisowni czy też wyszukiwać gdy mamy „zajęte ręce”.
Ale czy tak naprawdę wielu z nas korzysta z głosowej wyszukiwarki Google? Ile razy każdy z Was rozmawiał ze swoim urządzeniem mobilnym?

Co mówią badania?

Google cieszy się że ich wyszukiwarkę pokochali młodzi ludzie i dla potwierdzenia tej tezy przedstawia wyniki badań firmy Northstar Research, która przepadała 1400 Amerykanów w różnym wieku.

1. Kto używa wyszukiwarki głosowej?
Według badań w grupie nastolatków w wieku 13-18 lat aż 55% używa wyszukiwarki głosowej Google, natomiast w grupie użytkowników powyżej 18 roku życia korzystających z Google voice jest 41%.

Kto używa voice search?
2. Dlaczego korzystamy z wyszukiwarki?
Wśród nastolatków najwięcej osób (43%) korzysta z wyszukiwarki głosowej, gdy chce do kogoś zadzwonić. Na drugim miejscu nastolatkowie wybierają wyszukiwarkę głosową gdy chcą znaleźć drogę (38%), a na trzecim gdy potrzebują pomocy z zadaniami domowi (31%).
Natomiast dorośli w pierwszej kolejności korzystają z wyszukiwania głosowego gdy potrzebują znaleźć drogę (40%), jednak również wysoko są sytuację w których chcą d kogoś zadzwonić (31%).

Dlaczego używamy wyszukiwarki głosowej?

3. Kiedy używamy wyszukiwarki głosowej?
Według badań obie grupy najczęściej mówią do swoich urządzeń podczas oglądania telewizji i spotkań z przyjaciółmi. Jednak wśród sytuacji w których obie grupy korzystają z Google Voice Search są także gotowanie, ćwiczenie czy przebywanie w łazience.

4. Dlaczego używamy wyszukiwarki głosowej?
Wydawać by się niektórym mogło, że jedynym powodem dla, którego ludzie wolą wyszukiwarkę głosową od tradycyjnej, jest wygoda i oszczędność czasu. Jest kilka więcej powodów, wśród nich: bezpieczeństwo, sam fakt że wyszukiwarka głosowa jest „cool” czy stwierdzenie, że „to przyszłość”.

Na pewno wyniki badań wśród użytkowników ze stanów, nie mają pełnego odzwierciedlenia w innych krajach europejskich. Ale jeśli wyszukiwarka głosowa to „przyszłość” to może warto się z nią zaprzyjaźniać.

Komentarze

Dodaj komentarz

  1. Ewelina pisze:

    Ostatnio jak obserwowałam mojego bratanka, to nie mogłam uwierzyć, że dyktuje coś Google. Naprawdę nie miałam pojęcia, że taka funkcja jest dostępna w moim telefonie.

  2. Marcin pisze:

    Taak na pewno, nigdy nie używajcie tej funkcji bo Google i tak ma za dużo danych o nas, a teraz jeszcze nasz głos zaczną identyfikować i już w ogóle pełna inwigilacja.

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak