Pomożemy Ci SZYBKO zdobyć klientów! SPRAWDŹ

YouTube Kids – kolejny ukłon w stronę najmłodszych

YouTube z wersją dla najmłodszych? Czemu nie! Taka aplikacja jest już gotowa – dla młodych fanów YouTube’a przygotowano specjalny projekt – YouTube Kids.

To nie pierwsza próba dostosowania video do dzieci. Wcześniej pisaliśmy o Vine Kids – aplikacji opracowanej przez twórców Vine, która ma służyć młodszych odbiorcom. Czy YouTube Kids ma podobny cel? Na to wygląda. Choć dwie aplikacje różnią się od siebie jeśli chodzi o funkcje, mają coś co je łączy – wszelkie udostępniane materiały stworzone są tylko i wyłącznie z myślą o najmłodszych użytkownikach.

Prostota i funkcjonalność

Twórcy nowej aplikacji wyszli z założenia, że wyznaczniki, które powinny charakteryzować YouTube Kids to przede wszystkim prostota uzyskana poprzez prosty interfejs i usunięcie wszelkich zbędnych elementów oraz prezentacja odpowiednich, a zarazem ciekawych materiałów. Dostępna będzie również wyszukiwarka podobnie jak w tradycyjnym YouTube. Dla dzieci, które nie potrafią jeszcze pisać utworzono system wyszukiwania głosowego. Wszystko po to, aby korzystanie zYouTube Kids było łatwe i przyjemne. Na ekranie głównym zaprezentowano osiem ikon z najpopularniejszymi programami, a także umożliwiono wybieranie filmów z czterech kategorii: muzyka, programy edukacyjne, filmy i seriale.

Odpowiednie materiały

Skoro aplikacja jest skierowana do najmłodszych użytkowników, bardzo istotne jest zaprezentowanie w niej odpowiednich materiałów i treści. Twórcy YouTube Kids w szczególności zwracają uwagę na ten aspekt i zadbali, aby w programie nie pojawiały się treści niedostosowane do dzieci. Z dostępnych informacji wynika, że postarano się o uzyskanie np. materiałów od National Geographic Kids. Natomiast dostęp do wszelkich nieodpowiednich treści jest zablokowany. Poza tym YouTube Kids ma służyć głównie do oglądania materiałów filmowych, nie posiada funkcji związanych z udostępnianiem, polubianiem, czy komentowaniem zamieszczonych filmów. Okazuje się także, że dzięki funkcji kontroli rodzicielskiej rodzice mogą ustalić limit czasu, jaki ich dziecko spędzi przy nowej aplikacji. Po przekroczeniu określonego czasu aplikacja będzie zablokowana. Pozwoli to na kontrolę użytkowania programu.

Aplikacja właśnie została wprowadzona i na razie jest dostępna jedynie w USA, jednak niebawem ma się to zmienić.

Komentarze

Dodaj komentarz

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak