Pomożemy Ci SZYBKO zdobyć klientów! SPRAWDŹ

Facebook planuje szkolić swoich biznesowych użytkowników

Z najnowszych informacji wynika, że tym razem Facebook przygotował coś ciekawego dla marketingowców i przedsiębiorców.  Platformy udostępnione przez serwis mają stanowić skarbnicę wiedzy dla biznesowych użytkowników serwisu.

Facebook już nie pierwszy raz próbuje wyjść naprzeciw potrzebom swoich użytkowników. Tym razem zwraca się do branży biznesowej, umożliwiając jej zgłębienie działań biznesowych, które można realizować w serwisie. Jak wiadomo, wiele firm korzysta z możliwości reklamowych oferowanych przez Facebooka, żeby jeszcze bardziej ułatwić im działanie wprowadzone zostały specjalne edukacyjne platformy e-learningowe.

O jakich platformach mowa? To Blueprint stworzony z myślą o szkoleniu agencji i marketerów, a także Learn How – przeznaczony dla początkujących reklamodawców i małych firm. Blueprint jest dostępny dla wszystkich użytkowników Facebooka, jednak skierowany jest przede wszystkim do marketingowców – ma za zadanie ułatwić im poruszanie się w środowisku social media, a także dostarczyć wiedzy na temat analizy danych na Facebooku dotyczących zachowań i preferencji fanów oraz wskazówek związanych z tworzeniem interesujących treści. Platforma ma dostarczać również informacji dotyczących bardziej zaawansowanych funkcji – przykładowo wykorzystywania materiałów video w swoich kampaniach. Blueprint zawiera 35 kursów podzielone na moduły tematyczne, a także szkolenia interaktywne, testy i animacje. Okazuje się, że to prawdziwa baza wiedzy. Nie jest jednak jeszcze przetłumaczona na język polski, zatem do skorzystania konieczna jest znajomość j. angielskiego.

facebook_blueprint

Drugie narzędzie może być docenione przez przedsiębiorców reprezentujących mniejsze firmy. To właśnie im oferuje naukę o mechanizmach funkcjonowania reklam na Facebooku. Znaleźć tam można zarówno zaawansowane i kompleksowo ujęte treści, jak i dokładne instrukcje działania, a także odpowiedzi na konkretne pytania użytkowników.

Skorzystacie z takich narzędzi?

Komentarze

Dodaj komentarz

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak