Pomożemy Ci SZYBKO zdobyć klientów! SPRAWDŹ

Nie będzie przycisku „nie lubię” – Facebook proponuje „Reakcje”

Ostatnio jest wyjątkowo głośno wokół Facebooka – wszystko za sprawą nowych przycisków, które mają niebawem wejść w życie. Na początku była mowa o przycisku „nie lubię tego”, budził on jednak sprzeciw wielu użytkowników i powodował obawy ze strony marketerów. Z aktualnych informacji wynika, że to nie „nie lubię tego” zagości na Facebooku, tylko specjalne grafiki wyrażające różne reakcje.

W poprzednim wpisie wspominaliśmy o najnowszym pomyśle Marka Zuckerberga. Biorąc pod uwagę opinie internautów, którzy niejednokrotnie podkreślali, że na Facebooku brakuje przycisku przeciwstawnego do „lubię to” twórca portalu zdecydował się wyjść im naprzeciw. Przez długi czas Zuckerberg opierał się przed wprowadzaniem zmian, obecnie jednak powoli zmienia zdanie. Początkowo krążyły pogłoski o wprowadzeniu opcji „nie lubię tego”, a nawet testowaniu takiej funkcji. Obecnie wiadomo już, że na Facebooku pojawi się kilka grafik – tzw. „Reakcje”, które będą wyrażały różne emocje, nie będzie to zatem pojedynczy przycisk przeciwstawny do „lubię to”. Możliwe będzie wybranie minki wyrażającej przykładowo złość, smutek, czy zniesmaczenie. Nie zabraknie również ikonek wyrażających zadowolenie.

reakcje na facebooku

Mówi się, że funkcja lada moment zagości na Facebooku, nie podano jeszcze jednak dokładnej informacji kiedy to nastąpi – w tej chwili przeprowadzane są dokładne testy i na początek „Reakcje” dostępne będą jedynie dla Irlandczyków i Hiszpanów. Bardzo możliwe, że jeżeli testy się powiodą i grafiki zostaną ostatecznie zaakceptowane, nie będziemy musieli długo czekać na pojawienie się ich u nas. Użytkownicy serwisu będą mogli wtedy wyrażać więcej emocji za pomocą grafik, co może pozwolić na lepszą reakcję na wydarzenia, do których ciężko się odnieść klikając „lubię to”. Przycisk ten nie był uniwersalny, dlatego też tak długo dyskutowano o zmianach pozwalających na lepsze wyrażanie swoich odrzuć względem prezentowanych na portalu materiałów i teraz możemy już przyglądać się efektom takich zmian.

Komentarze

Dodaj komentarz

  1. marjan pisze:

    Ale ładne buźki w tym wpisie :)

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak