Widoczność, spostrzegalność twojej strony w zależności od pozycji w Google.

Jedna z ciekawostek dotycząca Google i Google Adwords. Nie bez powodu Google dla swojej usługi wybrało 3 pierwsze linki nad „naturalnymi” wynikami.
Po wpisaniu wybranego zapytania w wyszukiwarce pojawia się lista wyników – najczęściej są to wyniki „naturalne” oraz nad nimi 3 reklamy Adwords.
Wykres pokazuje ile procent osób widzi, zwraca uwagę na link do  strony w zależności od zajmowanej przez nią pozycji na liście wyników. Jak widać na wykresie 100-tu procentową widoczność mają tylko 3 pierwsze linki. Oznacza to, że linki Google Adwords mają największą skuteczność. Klikalność w nie jest największa. Oznacza to niestety też, że jeśli jesteś pierwszy w wynikach „naturalnych” to jeśli wyżej są reklamy Awords (zazwyczaj są trzy) to tak naprawdę jesteś dopiero na miejscu 4-tym i na  link do Twojej strony zwraca uwagę jedynie około 83% internautów.

Trzeba dodać, że wykres prezentuje dane bardzo uproszczone.

Wykres nie uwzględnia np. faktów, że część osób z założenia nie klika w linki sponsorowane Adwords,  że część osób nie odróżnia linków Adwords od wyników „naturalnych”, nie uwzględnia również długości zapytania wpisanego do wyszukiwarki.

Wykres jest w języku niemieckim ale myślę, że w tym wypadku nie ma to znaczenia dla zrozumienia.

 Wykres pochodzi z materiałów niemieckiej firmy e-wolff.de

Komentarze

Dodaj komentarz

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak