Pomożemy Ci SZYBKO zdobyć klientów! SPRAWDŹ

Aktualizacja Google Trends

Czy korzystacie z Google Trends? Jest to darmowe narzędzie, które pozwala na odkrycie, czego szukają użytkownicy. Dostarcza informacji na temat ilości, pochodzenia, zależności czasowych i geograficznych zapytań w wyszukiwarce Google. Dzięki różnym funkcjom tego narzędzia, można porównywać, sortować zapytania w zależności od tego, czego chcemy się dowiedzieć.

Google Trends jest ciekawym narzędziem i może okazać się pomocne w zaplanowaniu słów kluczowych, co jak wiemy przekłada się na pozycjonowanie stron. Dzięki niemu możemy np. zaplanować artykuły na naszym blogu, uzależniając temat od liczby wyszukań danej frazy w konkretnym okresie czasu.

Google silnie stawia na rozwój, w związku z czym ciągle można słyszeć o aktualizacji stworzonych przez nich narzędzi. Tym razem, przyszedł właśnie czas na Google Trends. O aktualizacji poinformował na Twitterze Steve Grove, a dokładny opis zmian opublikowano na oficjalnym blogu Google.

 

tweet-steve-grove-o-google-trends

Google Trends zostało wzbogacone o nowe funkcje, prostszą nawigację, a także dodano więcej możliwości eksplorowania danych i historii. Wśród dokonanych zmian wyróżnia się:

  • odświeżoną sekcję wyszukiwania trendów, gdzie można zobaczyć czego obecnie szuka się w wyszukiwarce w ujęciu dziennym, a nawet minuta po minucie
  • nowo zaprojektowaną sekcję, w której można zobaczyć historie danych Google Trends opracowane przez zespół News Lab
  • wizualizację zmian, jakie zachodziły w wynikach wyszukiwania od 2001 roku
  • dodanie nowych typów infograficznych, takich jak mapa intensywności, umożliwiającą porównywanie wyszukań

Komentarze

Dodaj komentarz

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak