WYKONUJEMY DARMOWE AUDYTY SPRAWDŹ
 

Udoskonalenie adresu URL w AMP

AMP to stosunkowo nowa technologia, a jej twórcy ciągle pracują nad jej udoskonaleniem. Ostatnio pisaliśmy na naszej stronie o nowych możliwościach, jakie zostały wprowadzone w technologii AMP. Teraz mamy informacje o kolejnych ulepszeniach :)

Przy wprowadzaniu technologii AMP uwzględniono dwa czynniki. Po pierwsze, potrzebę użytkowników, którzy chcieli natychmiastowego ładowania się strony. Z tego względu proces ładowania musiał się zacząć zanim użytkownik kliknął w stronę. Drugim czynnikiem była kwestia prywatności. Założono, że wydawcy nie powinni wiedzieć, kim są zainteresowani użytkownicy, zanim aktywnie nie przejdą na ich strony. Spowodowało to, że nie można było załadować strony z serwera wydawcy. W związku z tym, strony AMP są ładowane z pamięci podręcznej Google AMP, przez co adresy URL zostały zmienione tak, by zawierały prefiks URL google.com/amp/. #wiemyjak

Wygląd adresu URL był problematyczną kwestią, zwłaszcza dla wydawców. Pamiętajmy, że sensowny adres URL ma znaczenie, szczególnie w internecie i pasku adresu przeglądarki. Nie tylko pomaga użytkownikom wyszukać konkretną stronę internetową, ale warto również zadbać o dobry adres URL ze względu na pozycjonowanie.

O planowanych zmianach dot. wyglądu adresu URL poinformował na Twitterze kierownik techniczny projektu AMP, Malte Ubl:

Tweet Malte Ubl o zmianach w AMP

Twórcy AMP są na etapie wprowadzania ulepszeń, dzięki którym adresy URL pozostaną takie, jak początkowo określił je wydawca, a aspekty związane z zabezpieczeniem sieci pozostaną nienaruszone. Pierwsze zmiany zostaną zauważone przez użytkowników prawdopodobnie w drugiej połowie 2018 roku. Więcej technicznych informacji można znaleźć na oficjalnej stronie Google poświęconej AMP: Improving URLs for AMP pages.

09/01/2018
Iga Katulska

Udostępnij:

x

ZAMÓW bezpłatną WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak

Komentarze

*

*

*

Zasady komentowania

 1. Gdy dodajesz komentarz, pamiętaj, aby:
  1. Komentarze podpisywać imieniem i/lub nazwiskiem.
  2. W polu „witryna internetowa” umieszczać link tylko do strony głównej.
 2. Wszystkie komentarze są moderowane i zastrzegamy sobie prawo do usunięcia lub edytowania wpisu/ komentarza, który:
  1. zawiera wulgaryzmy,
  2. obraża innych użytkowników,
  3. może być uznany za spam – lub ma charakter reklamowy,
  4. nie pasuje tematycznie do wpisu, nie zawiera treści merytorycznej,
  5. zawiera linki do stron, które naruszają prawo polskie.

 

Znajdź nas na Facebooku
Eactive - wiemy jak Lubię to