Pomożemy Ci SZYBKO zdobyć klientów! SPRAWDŹ

11 sprawdzonych porad na zwiększenie ruchu na stronie!

Chcąc pozyskać ruch na naszą stronę mamy kilka możliwości wyboru jego źródła: ruch z witryn odsyłających, z social media, bezpośredni, płatny i ruch organiczny. Najbardziej efektywną metodą jest oczywiście pozyskiwanie ruchu z kilku źródeł, a 11 porad na zwiększenie ruchu na stronie przedstawimy Ci w dzisiejszym artykule! #wiemyjak

zwiększanie ruchu na stronie

POZNAJ naszą ofertę na POZYCJONOWANIE

1. Audyt SEO

Chociaż możesz mieć wrażenie, że hasło „audyt seo” jest tak często wymieniane, że zaraz wyskoczy Ci z lodówki, to musimy o tym wspomnieć po raz kolejny. Przede wszystkim dlatego, że audyt SEO to podstawowy element optymalizacji stron pod wyszukiwarkę i konieczny jeśli chodzi o pozycjonowanie. Umożliwia dokładne przeanalizowanie strony, wskazanie jej najsłabszych elementów i znalezienie rozwiązań. Dzięki audytowi i zastosowaniu wytycznych SEO masz szansę na jak najlepsze dostosowanie Twojej strony do wymogów wyszukiwarki, pozyskać ruch organiczny i zwiększyć widoczność firmy w sieci.

2. Dane strukturalne

Znaczniki danych strukturalnych pomagają wyszukiwarce zrozumieć treść jaką zamieszczasz na stronie internetowej. Dzięki temu Google może wyświetlić te informacje w wynikach wyszukiwania jako fragmenty rozszerzone (rich snippets). Te dodatkowe informacje takie jak: cena produktu, stan magazynowy, zdjęcie czy ocena użytkowników, sprawiają że wynik wyszukiwania wyróżnia się od pozostałych. Ma to zachęcić użytkownika do kliknięcia a w efekcie zwiększyć ruch organiczny. Sprawdź: Rich snippets, czyli jak dogadać się z wyszukiwarką Google?

3. Użyteczność strony www

Twoja strona musi być na tyle intuicyjna, aby nowy użytkownik po 5 sekundach na niej spędzonych był w stanie powiedzieć czego dotyczy. Nawet najlepszy content nie zatrzyma użytkownika, jeśli poruszanie się po stronie jest dla niego męczące. Wówczas zamiast ruchu organicznego, wzrośnie Ci współczynnik odrzuceń. Jeśli tego nie chcesz, zadbaj między innymi o przejrzysty wygląd, architekturę informacji, funkcjonalność, układ strony i nawigację i ogólną budowę strony www.

4. Mobile po raz setny

Ten punkt również odnosi się do użyteczności strony internetowej, ale zamieszczamy go oddzielnie, żeby podkreślić jak ważny jest to element, jeśli zależy Ci na zwiększeniu ruchu na stronie. Według badań przeprowadzonych w 2017 roku przez iab, 49% użytkowników smartfonów na świecie korzysta z nich minimum 3 godziny dziennie, używając ich najczęściej do wyszukiwania informacji czy robienia zakupów. Dodatkowo za sprawą sukcesywnie wprowadzanego przez Google algorytmu Mobile First Index, pozycjonowanie stron i ich ranking będą zależeć od zawartości strony mobilnej. Nie posiadając mobilnej wersji strony, zmniejszasz szansę na wartościowy ruch na Twojej stronie i co najgorsze.. na konwersję.

5. Persona

Persona to profil Twojego idealnego odbiorcy stworzony na podstawie cech socjodemograficznych realnych klientów Twojej firmy. Dzięki prawidłowemu określeniu cech persony, masz szansę na tworzenie komunikatów, które będą interesujące i angażujące Twoich odbiorców, a co najważniejsze będą odpowiedzią na ich problemy. Z tak przygotowanymi treściami nie dowiesz się co znaczy brak ruchu na stronie! :)

6. Różne formy treści

Spróbuj przekazywać to, co masz do powiedzenia swoim odbiorcom w różnych formach. Oprócz standardowych artykułów wykorzystaj także moc infografik, podcasty, video, popularne ostatnio gify, posty Google i wszystkie inne pomysły, które przyjdą Ci do głowy. W ten sposób wpłyniesz na zwiększenie ruchu na swojej stronie, docierając do różnych użytkowników – zarówno wzrokowców jak i słuchowców.

7. Ja nie siedzę na Facebooku, ja ogarniam social media!

W myśl tekstu ze znanego mema, Ty też powinieneś ogarnąć social media, jeśli zależy Ci na zwiększeniu ruchu na stronie. Konsekwentne budowanie swojej marki na Facebooku, Twitterze, Instagramie, LinkedIn czy Google+ to doskonały sposób, aby wygenerować ruch. To dodatkowe miejsca, dzięki którym możesz zainteresować użytkowników swoją marką i w umiejętny sposób przekierować ich na swoją stronę www. Pamiętaj, że wielu użytkowników szukając firmy, wykorzystuje do tego wciąż udoskonalaną wyszukiwarkę wewnątrz Facebooka, a nie Google – zatem odpowiedz sobie sam, czy warto ogarniać te social media, czy nie.

8. Współpraca z influencerami

Influencer – to chyba jedno z najbardziej popularnych słów używanych w kontekście marketingu w 2017 roku. Jest tak nie bez powodu – współpraca z influencerami to wartościowy sposób na pozyskanie ruchu na stronę www. Jako potwierdzenie odsyłamy poniżej do naszego case study, w którym opisujemy jak dzięki współpracy z influencerem zwiększyliśmy dla naszego klienta ruch na stronie internetowej o 83,97% ! Sprawdź: Wzrost ruchu o 83,97% dla hurtowniamegabrand.pl

9. Bądź ekspertem na forach internetowych

Udzielanie się na forach internetowych to doskonały sposób na zwiększenie ruchu na stronie. Na forach masz możliwość dodania informacji o stronie jaką zarządzasz i umieszczenia linka. Fora internetowe to jednak specyficzne miejsca i jeśli w pierwszym wpisie umieścisz link do strony – zamiast ruchu, otrzymasz bana. Dlatego najpierw postaraj się zbudować swój autorytet, udzielaj się, odpowiadaj na pytania innych jak robi to prawdziwy ekspert, a ruch, zainteresowanie Twoją stroną i tym czym się zajmujesz wyjdzie w naturalny sposób.

10. Komentowanie na blogach

Dodając komentarze na blogach, masz możliwość podpisania się oraz w większości miejsc dołączenia adresu swojej strony www. W ten sposób możesz pozyskać wartościowy ruch na stronę, ale pod warunkiem, że komentujesz wpisy związane z Twoją branżą, a Twoje wypowiedzi są na poziomie i wnoszą jakąś wartość w dyskusję.

11. Promuj się offline

Do promowania swojej strony internetowej i zdobycia nowych użytkowników możesz wykorzystać również kanały offline. Jednym ze sposobów jest regularne uczestniczenie w konferencjach branżowych – na początku pewnie jako uczestnik, ale z czasem może jako prelegent? Takie wydarzenia i bezpośredni kontakt z osobami z branży to doskonały sposób, aby poinformować innych o istnieniu naszej strony i zyskać nowych użytkowników. To kosztowny i długotrwały sposób na zwiększanie ruchu na stronie, ale możesz być pewien, że przyniesie długofalowe efekty.

#wiemyjak pozycjonować Twoję stronę

Komentarze

Dodaj komentarz

  1. Andrzej pisze:

    UX jest bardzo ważnym elementem, przejrzystość strony i eliminacja wszelkich błędów zawsze zwiększają konwersję.

  2. Adam pisze:

    Dobrze jeszcze, żeby ktoś wiedział o czym pisze na blogach i forach, a nie tylko pisać, aby zamieścić linka:) Dziękuję za cenne porady!

  3. Karol pisze:

    Ciekawe porady. Trudno by osoba prowadząca strone mogła wszystkie punkty realizować jednocześnie. Myślę punkt nr 1 to dobra strona. Niski współczynnik odrzuceñ.

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak