Pomożemy Ci SZYBKO zdobyć klientów! SPRAWDŹ

Google coraz bardziej docenia kobiety

Od początku tego roku Google Doodle w prawie połowie przypadków nawiązywało do znanych kobiet

Wszędzie możemy dostrzec walkę o równouprawnienie i jej lepsze lub gorsze wyniki. Również w sieci jest to zauważalne. Przykładem mogą być tutaj okazjonalne logo Google, tzw. Google Doodle honorujące ludzi. Od początku tego roku na wielu z nich można było zobaczyć grafiki nawiązujące do znanych kobiet, które odznaczyły się w historii i kulturze całego świata, ale i poszczególnych jego regionów.

Dlaczego tak się stało?

Zmiana w częstotliwości pojawiania się kobiet, jako bohaterek Google Doodle nastąpiła po opublikowaniu wyników analiz obejmujących lata 2010-2013. Przeprowadzone badania pokazały, że w tym okresie na 445 Google Doodle honorujących ludzi, tylko 77 nawiązywało do kobiet (17%) Statystyki z tego roku dla stron regionalnych i globalnych pokazują, że na 48 Doodle honorujących ludzi aż 23 nawiązywały do kobiet (48%). Zmienia się także sytuacja, jeśli chodzi o postaci związane z innymi kulturami i narodowościami niż europejskie czy amerykańska. Częściej pojawiają się czarnoskórzy aktywiści, w tym właśnie kobiety.

Szczególnym podkreśleniem tej tendencji było logo na Dzień Kobiet, w którym zostały przedstawione krótkie filmy o inspirujących kobietach z całego globu

Kogo mogliśmy ostatnio oglądać na Google Doodle?

Wśród sławnych kobiet, które ostatnio zostały uhonorowane przez Google Doodle wymienić należy przede wszystkim Audrey Hepburn, Mary Anning, Rachel Carson. A jako ciekawostkę możemy powiedzieć Wam, że na amerykańskiej stronie Google, na 17 Google Doodle honorujących ludzi pojawiło się jedynie dwóch mężczyzn, byli to John Steinbeck oraz Percy Julian. Ciekawi jesteśmy czy taka tendencja się utrzyma.

Jeśli zainteresował Cię ten wpis i chcesz przeczytać więcej naszych artykułów zapraszamy na bloga >>

 

Komentarze

Dodaj komentarz

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak