Pomożemy Ci SZYBKO zdobyć klientów! SPRAWDŹ

Magiczna opaska Google

Google ostatnio idzie o krok naprzód i zaskakuje szalenie interesującymi pomysłami. Jak dowiadujemy się z najświeższych informacji, koncern pracuje nad… opaską, dzięki której możliwe byłoby wczesne wykrycie różnych chorób, w tym raka. Nie jest to pierwsza działalność Google związana z medycyną i zdrowiem.

Aż ciężko opisać jak cenny jest to pomysł, zważywszy na fakt, że obecnie jednak wiele chorób wykrywanych jest zdecydowanie za późno. Metoda, która pozwoli na szybszą diagnozę choroby jest na wagę złota. Google rozumie ten problem i zachwyca innowacyjnością. Nowy wynalazek, wyglądem przypominający zwykły zegarek miałby wykrywać zmiany nowotworowe poprzez czujnik moniturujący nanocząstki w organizmie człowieka. Nanocząstki trafiałyby do organizmu człowieka dzięki połknięciu specjalnie przygotowanej pigułki. Niepokojące zmiany mogłyby być wykryte bardzo wcześnie, nawet w momencie, gdy badania obrazowe nie wskazywałyby na nieprawidłowości. Jak podkreśla Andrew Conrad, szef Google Life Science, urządzenie będzie w stanie wykryć nawet najdrobniejsze wahania w komórkach nowotworowych, zanim staną się one poważnym zagrożeniem dla zdrowia człowieka. Google dąży nie tylko do diagnozowania raka, ale także wykrycia zbliżającego się zawału serca, czy udaru mózgu. Nanocząsteczki byłyby tak przygotowane, aby wejść w interakcję z niebezpiecznymi, mikroskopijnymi cząsteczkami – np. z blaszkami tłuszczowymi, które mogą powodować przykładowo zawały serca. W takiej sytuacji nanocząsteczki zmieniałyby się w pewien określony sposób, który byłby rejestrowany przez opaskę. Brzmi niewiarygodnie, jednak liczymy, że projekt przyniesie oczekiwane rezultaty.

Jak przystało na tak innowacyjny koncern, Google wcześniej już wychodziło z ciekawymi pomysłami. Wcześniej Google kupiło biotechnologiczną firmę Lift Labs– twórcę inteligentnej łyżki przeznaczonej dla osób chorych na Parkinsona. Zawiera ona czujniki wykrywające drgania i zmniejszające je. Nawiązano również współpracę z szwajcarską farmaceutyczną firmą Novartis na rzecz opracowywania inteligentnych soczewek dla diabetyków. Pomogą one osobom chorym kontrolować poziom glukozy we krwi. Ciekawe, czym Google zaskoczy następnym razem?

Komentarze

Dodaj komentarz

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak